KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15474027
nr 1547 4027
Al Wagiella
(f. 1939)
Al Wagiella (f. 1939), Dansös. Signerad, daterad -88. Akvarell, bildmått: 22x30 cm, yttermått inklusive ram: 48x55 cm
Al Wagiella, sudanesiskfödd målare och grafiker född 1939.
Utrop:
500 kr
måndag 12 juni 2023
kl 20:03:11